MMČR D2: Nikolas Kvašai kraloval závodům v Brně

Levné dárky, best dárky

K velké radosti slovenských příznivců motorsportu se v Brně, při závodech MMČR divize 2 na okruzích, prosadil poměrně neznámý jezdec Nikolas Kvašai s Dallarou F3 Opel.

MMČR na okruzích hostilo opět Brno. Jeho automotodrom tak po týdnu přivítal další velmi silné stroje.
V divizi 2 čekal na jezdce poslední dvoj-závod a po letech nečinnosti této divize, se opět můžeme těšit na vyhlášení mistra republiky.

V první jízdě si dával trochu na čas právě Slovák Kvašai, kterého již diváci viděli na letošním Truck Prix, kde startoval v Interserii. Musel proto startovat z boxů, ovšem to nic nezměnilo na tom, že během závodu nedal soupeřům šanci a zapsal si tak první vítězství v rámci MMČR na okruzích.
Druhý dojel v sobotu Adam Kout. Jeho formule Renault fungovala skvěle a do cíle dorazil s šestisekundovým odstupem na vítězného Kvašaie. Po dlouhé době tak měli diváci možnost vidět formule Renault ze stáje Křenek Motorsport. Druhý stájový Renault, s pilotem Jakubem Knollem, skončil šestý a Stieger dokončil závod na desáté pozici.

Martin Tlustý pak s další formulí Renault udolal i prototyp Davida Kostruha a dojel si pro další, jak se ukázalo, velmi potřebné body. Prototyp Norma M20 Honda tak dojel na čtvrtém místě, když za sebou nechal i Palmiho a Knolla. Milan Kusý junior si v letošní premiéře s formulí BMW dojel pro deváté místo, když skončil za zády Jiřího Svobody. Startoval v nově vzniklém týmu Scuderia C´iest la Vie.
Poláci Kochanski a Jankowski do bojů o přední příčky tentokrát nezasáhli a Habjan ze Slovinska ujel jen jeden okruh.

I druhý závod patřil do režie Slováka Kvašaie, který s Dallarou F394 Opel mnohé překvapil a zařadil se mezi velmi zajímavě se vyvíjející mladé závodníky. Tým M.B.K. Racing tak má pro formulové soupeře dobrého ,,strašáka,,. Pro stříbrný věnec si v druhém závodě dojel David Palmi s formulí Renault, když předjel i Adama Kouta ze stáje Křenek Motorsport. Až čtvrtý dojel Kostruh, který do závodu vyjel z pole position. Pěkná skupinka se utvořila při boji o páté místo. Bojovali o něj Horák, Knoll a Polák Kochaňski s Dallarou F395 Mugen Honda. Ovšem soupeři na formulích Renault měli tentokráte navrch. Milan Kusý junior s formulí BMW závod nedokončil a obdobně dopadl i Martin Tlustý, který se díky kolizi mnoho nepovozil.


Výsledky MMČR D2 v Brně:

1. jízda:

N.Kvašai (SK) – Dallara 394 Opel
A.Kout – formule Renault 2,0
M.Tlustý – formule Renault 2,0
D.Kostruh – Norma M20 Honda CN
D.Palmi – formule Renault 2,0
J.Knoll – formule Renault 2,0
M.Kochanski (PL) – Dallara 395 Mugen Honda
J.Svoboda – Dallara 302 STV
M.Kusý jr. – formule BMW FB02
L.Stieger – formule Renault 2,0

2. jízda:

N.Kvašai (SK) – Dallara 394 Opel
D.Palmi – formule Renault 2,0
A.Kout – formule Renault 2,0
D.Kostruh – Norma M20 Honda CN
J.Horák – formule Renault 2,0
J.Knoll – formule Renault 2,0
M.Kochanski (PL) – Dallara 395 Mugen Honda
J.Svoboda – Dallara 302 STV
L.Stieger – formule Renault 2,0
W.Jankowski (PL) – Reynard 893 VW

Vláďa Rožánek
MMČR na okruzích 2008

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.