Spolupráce IBM s VUT

Levné dárky, best dárky

Ve spolupráci s nadací OpenPOWER a jejími partnery otevřela IBM nový OpenPower Hub na VUT (Vysoké učení technické) v Brně. IBM svým zapůjčením čtyř Power serverů, běžících na operačních systémech Red Hat Enterprise Linux, umožnila studentům a potencionálním softwarovým vývojářům, kteří si mohou servery pronajímat, testování open-source aplikací pro Linux na architektuře POWER8. Studenti toto zapůjčení využijí především k vědeckým projektům.

Brněnský hub – nyní je jedním ze čtyř světových center pro vývoj nových aplikací pro platformu OpenPOWER (zaměřuje se především na analýzu velkých dat, technické výpočty a cloudy).

„Umístění čtyř serverů s procesory IBM Power 8 na Fakultě informačních technologií VUT vytvořilo základ čtvrtého uzlu akademické sítě, který podporuje vývoj programového vybavení pro serverovou platformu Open Power. První tři uzly tvoří Oregon State University v USA, Campinas State University v Brazílii a Power Technology Open Lab v Číně,“ prohlásil proděkan Fakulty informačních technologií VUT v Brně, Pavel Zemčík.

VUT_brno_elektrotechnickafakulta

Jedna z fakult Vysokého učení technického v Brně

 

IBM_logo

Zdroje:
http://www.ibrno.cz/brno/60944-ibm-otevrela-na-vut-v-brne-openpower-hub.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A9_u%C4%8Den%C3%AD_technick%C3%A9_v_Brn%C4%9B
https://cs.wikipedia.org/wiki/IBM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.