Vida BRNO Recenze – Vida After Dark

Levné dárky, best dárky

Pokud jste ještě nenavštívili Brněnské Science centrum Vida!, pak už dál rozhodně neváhejte. Tato unikátní exhibice je opravdu pro celou rodinu, užijí si tu den plný zábavy jak malí, tak velcí a troufám se říct, že i návštěvních v důchodovém věku.

Říkáte si co znamená název centra Vida? Je to přece zvolání, když mě něco překvapí, nebo se naučím něco nového: ,,No Vida!“

Pojďte si hrát a objevovat.

Vida Brno horkovzdušný balón

Vida Brno

K dispozici máte různé menší i větší exponáty, které vám názorně ukáží fyzikální zákonitosti. Například: Víte proč vzniklé bubliny, které se derou na povrch vody, mají za následek potopení lodi?

Nebo proč se mlha plazí dolu do údolí? Jaké to je v absolutním tichu? Jak funguje termokamera?

Vida science centrum

Vida science centrum

 

Momentálně je ve Vida centru v Brně dočasná expozice, kde si můžete přiblížit život handicapovaných lidí. Projet si dráhu na vozíčku, nebo si vyzkoušet brýle přibližující nám zrakové postižení. Vida Brno je rozhodně nejzajímavější výstavou, kterou Brno nabízí a nikdo by si její návštěvu neměl nechat ujít.

Velkým přínosem je navíc, že si díky podobným projektům děti mohou najít cestu k vědě a lépe pochopit, některé předměty. Možná kdyby za našich školních let, existovaly podobná centra, tak by se dalo víc lidí na vědeckou dráhu, když se v 15-ti letech rozhodovali, co dál se životem.

 

Pro dospělé se pořádá několikrát ročně speciální Vida After Dark, kterou rozhodně nesmíte propásnout! A co je vlastně na tomto eventu tak unikátní?

 

Vida After Dark Recenze:

Vždycky jste si přáli navštívit muzeum v noci, když tam nikdo není? To se vám sice na této akci nepodaří ale návštěvníků je tam rozhodně podstatně méně než přes den. Atmosféru také uvolní pak želé panáku, které dostanete a možná se jimi necháte inspirovat i na vlastní party. Hosteska, která želé panáky rozdávala nám ochotně sdělila, že k jejich výrobě potřebujeme pouze želé nebo agar a svůj oblíbený alkohol. Abychom pak dosáhli barevného efektu, je žádoucí vybrat si 2 druhy alkoholu v různých barvách.

Na několika stanovištích máte možnost koupit si nějaký koktejl. Nahoře na galerii pak je bar, kde kromě nápojů se prodává i drobné občerstvení jako sendviče, dezerty a bagety. Tady je i posezení, kde si můžete dát od zkoumání na chvíli pohov.

Vida After Dark recenze

Vida After Dark

 

Kolik času budete k návštěvě Vida Science Centrum potřebovat?

My jsme si vyhradili jen 2 hodiny. Nebylo to úplně málo, stihli jsme vše projít ale některé exponáty jsme nevyzkoušeli a rozhodně bychom se ještě hodinu ve Vidě zabavili. Doporučuji si naplánovat návštěvu na 3 hodiny, kdy pohodlně stihnete  projít celý Vida Park a ještě si můžete dát v klidu kávu a zákusek.

 

Vida centrum Praha

Vida z.s. je celorepubliková nezisková organizace se sídlem v Praze, která pomáhá lidem s duševním onemocněním. Pokud tedy budete hledat Vida! Science centrum, to nemá bohužel v Praze ani Ostravě svoji pobočku. Můžete si však užít den plný pokusů, vědy a zábavy díky Festivalu Maker Faire Praha. Jedná se o největší světovou přehlídku inovací a kreativity zábavnou formou pro celou rodinu. Vyzkoušet si zde můžete velké množství pokusů a k dispozici jsou i malé putovní exponáty které už známe z Brna.

Vida Ostrava se zatím také nechystá a tady se zatím nepořádá ani Festival. Zájemci z Ostravy si tak můžou zatím tyto jedinečné exponáty užít pouze v Brně. Pokud jste snad hledali Restauraci v Ostravě, ta se jmenuje La Vida.

 

Vida brno otevírací doba:

Pondělí: 9:00–14:00
Úterý: 9:00–18:00
Středa: 9:00–18:00
Čtvrtek: 9:00–18:00
Pátek: 9:00–18:00
Sobota: 10:00–18:00
Neděle: 10:00–18:00

 

Vida Brno Ceník:

Vyberte si slevu nebo výhodnou nabídku pro celou rodinu. Můžete zde dokonce oslavit narozeniny a tím získat velmi zajímavé slevy. Můžete si dokonce objednat balíček Pevnost Vida, kdy podobně jako v Pevnosti Boyard budete řešit různé hádanky a hry které vás dovedou k pokladu.

 

Vstupné Vida

Cena
Běžné vstupné 230 Kč / osoba
Snížené vstupné 130 Kč / osoba
děti 3-15 let, studenti 15-26 let, ISIC/ITIC, senioři 65+, ZTP, ZTP/P
Rodinné vstupné „A“ 570 Kč / rodina
2 dospělí + 2-3 děti do 15 let nebo studenti
Rodinné vstupné „B“ 430 Kč / rodina
1 dospělý + 2-3 děti do 15 let nebo studenti
Odpolední vstupenka 90 Kč / osoba
úterý – pátek od 16 do 18 hodin, neplatí během víkendů a svátků
Organizovaná skupina od 10 osob 150 Kč / osoba
(bez ohledu na věk)
Organizovaná dětská skupina 90 Kč / osoba
(školy, kroužky, skauti apod., organizace sdružené v ČRDM a držitelé karet EYCA)
Děti do 3 let, průvodce držitele průkazu ZTP/P, doprovod organizovaných dětských skupin (běžně 1 dospělý na 10 dětí) ZDARMA / vstup
Pevnost VIDArd 50 Kč / hra
hrací balíček pokladové hry v expozici (příplatek ke vstupnému)
Promítání 3D filmu 50 Kč / osoba
vstupenka na promítání 3D filmu v Divadle vědy (příplatek ke vstupnému)
Pojízdná vstupenka 320 Kč / dospělá osoba
se slevou na parník i do VIDA!

 

 

Brno Vida Autem:

Parkování přímo před vstupem do Vidy je možné ale je zde pouze pár míst, počítejte tedy případně s parkováním na parkovišti výstaviště, odkud je to pár set metrů pěšky.

Vstup do Vida Parku: Vstup je ze strany parkoviště od příjezdu z druhé strany, takže půjdete dál podél budovy Vida až uvidíte nahoru stoupající vstup do budovy.

https://goo.gl/maps/9CNQVoLmmLYjRE63

 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.