Čankišou připravují Best Of

Divoké rytmy produkující kapela Čankišou
oživila legendu jednonohého lidu Čanki již před 8 lety. Po třech úspěšných deskách a bezpočtu koncertů doma i v zahraničí se kapela ohlíží zpět. V září totiž vyjde u FT Records výběr toho nejlepšího – Best of.

Kapela Čankišou vznikla v roce 1999 a od té doby vydala u vydavatelství FT Records tři alba: debutové Hudba lidu Čanki (2000), Densé Ju (2002) a Gamagaj (2004). V současnosti kapela pracuje na přípravách CD Best of. Na něm posluchači najdou kromě osvědčených pecek ze všech tří CD samozřejmě i několik speciálních kousků. Na desce bude také klip k písni Anay Yo z CD Gamagaj, který natočil roku 2005 Dušan Urbanec a David Synák.

Kapela do nového školního roku vstupuje také s novým koncertním plakátem, který tentokrát vychází z grafiky knihy Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki. Ta vyšla spolu s originálním soundtrackem letos v květnu u nakladatelství Julius Zirkus.

Na jaře příštího roku se fanoušci konečně dočkají nového alba. Kapela tak stráví podzim ve zkušebně a v lednu zamíří do studia.

Čankišou sklízí se svým divokým pojetím world music úspěchy nejen doma ale i v zahraničí. Často vyjíždějí na festivaly do exotických zemí jako vůbec první kapela z České republiky.

    Nejbližší koncerty Čankišou:

  • 16.8. Plzeň – festival Na ulici
  • 17.8. Vizovice – Trnkobraní
  • 18.8. zámek Kunštát
  • 23.8. Olomouc – nádvoří radnice
  • 24.8. Benátky n. Jizerou – Loděnice
  • 25.8. hrad Pernštějn

Více informaci na www.cankisou.cz


Hanka Vojtěchová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.