Etno Jaro 2009 aneb Etno v Pekárně

3. ročník festivalu Etno Jaro vyplňuje mezeru v místní hudební nabídce etnické hudby a world music. Uskuteční se ve Staré Pekárně (převážně čtvrtky od 20 hodin). Páteř série budou tvořit dvě „balkánské“ dechovky, posílené o africké bubeníky, a dva klezmerové soubory. A k tomu tentokráte spousta bonusů… Překvapení jsou nachystána i letos – textově naléhaví Slováci – Živé kvety, etnojazzoví Maďaři – Mihály Borbély Quartet, jazzpunkoví Francouzi – Les Yeux de la Téte a nový pražský objev – „folkově-šansonová“ písničkářka Sylvie Krobová a další….

ETNO JARO 2009
V KLUBU STARÁ PEKÁRNA (Štefánikova 8, Brno)
tel. 541 210 040, www.starapekarna.cz, infoline: 603 358 918, www.jazdoregionu.cz.

Na dvanáct koncertů ve Staré Pekárně si můžete zakoupit permanentní vstupenku za 480 Kč v obvyklých předprodejích (BKC – Běhounská 17, Indies – Poštovská 2, Kult – Rybkova 1 a bar Staré Pekárny), takže vás každý večer přijde na pouhých 40 korun. Vstupné na jednotlivé koncerty Etno jaro 2009 se bude pohybovat v rozmezí 120-150 Kč a využijte možnosti zakoupení vstupenek v předprodejích, kde budou vždy levnější. Změna programu je (bohužel jako vždy) vyhrazena. Na prvním koncertu ve čt 12.2. (Ahmed má hlad) bude u vchodu do klubu ve speciální, množstevně omezené akční nabídce permanentka celého festivalu za neuvěřritelných 360 Kč na 11 koncertů (nebude platit jen na koncert Živých květů)!
těšíme se na Vás,

P. a J. Švédovi, agentura Art

  Program Etno Jaro 2009
  pravidelné začátky ve 20 hod.

 • čt 12. 2. – AHMED MÁ HLAD (balkán a východ)
 • čt 19. 2. – SYLVIE KROBOVÁ (fakt zvláštní písničkářka)
 • čt 5. 3. – FRANK ZAPPA Q (revival mirrovy hudby, bonus)
 • čt 12. 3. – TROMBENIK (klezmer, židovská hudba)
 • čt 19. 3. – LEALOO (trip-hop, bonus)
 • čt 26. 3. – NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK (etnošraml)
 • čt 2. 4. – ŽIVÉ KVETY (SK, alternativní kytarovka, bonus)
 • čt 9. 4. – LÉTAJÍCÍ RABÍN (klezmer, židovská hudba)
 • čt 16. 4. – ALF A RHYTHM U.S. (rock & funky, bonus)
 • út 21. 4. – MIHÁLY BORBÉLY QUARTET (Maďarsko, etnojazz)
 • čt 23. 4. – LES YEUX DE LA TÉTE (Francie, jazzpunk, bonus)
 • út 28. 4. – TUBABU (ýpadoafrické obřadní africké rytmy)

čt 12.2. ve 20 hodin
Ahmed má hlad (balkán a východ)
Cena 110 Kč předprodeje/ 150 Kč na místě, 80 Kč při objednávce přes mail sveda.art@seznam.cz, úprava sálu – stání a tanec.

Ahmed má hlad je pověstný svou koncertní živelností a bouřlivými tanečními kreacemi publika. Kapela hraje vždy nadoraz a potvrzuje tak své výsostné postavení v oblasti českých souborů zabývajících se etnickou hudbou. V repertoáru kapely jsou chytlavě odpichové lidové písničky z východní i jižní Evropy – Bosny, Kosova, Makedonie, Chorvatska, Bulharska, Ruska, Polska a Ukrajiny. Syrový garážový přístup, vlastní nadupaným punkovým kapelám se tu mísí s lidovou melodikou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.