Fléda zažije TOP špičkový ambientní trip hopu v podání Arms and Sleepers

 • Bostonské ambient trip hopové duo Max Lewis a Mirza Ramic Arms and Sleepers se na scéně pohybuje již deset let. Nyní přiváží do Evropy albovou novinku Swim Team, kterou představí I v Brně. „Album od předchozích výrazně liší, fanoušci na něm najdou preciznější, ucelenější kompozice, které se více zaměřují na beaty. Navíc v nich používáme jiné synťákové zvuky než dříve,“ popisuje Mirza Ramic. Albem vzdává kapela hold svým dětským láskám – instrumentálnímu hiphopu a r’n’b – a na koncert zve s tím, že jde o jejich zatím nejdynamičtější album. Americké hosty podpoří projekt ALEFF pražského producenta Ondřeje Gáška a live premiéra brněnského dua Himalayan Dalai Lama.

  Koncert renomovaných amerických indie-elektroniků Arms and Sleepers za podpory tuzemských ALEFF a Himalayan Dalai Lama začne v brněnské Flédě v pondělí 26. ledna ve 20 hodin.

  Max Levis a Mirza Ramic se v metropoli amerického státu Massachusetts Bostonu v roce 2006 odpojili od post-rockové sestavy The List Exist, aby vytvořili vlastní kreativní duo. Název Arms and Sleepers podle Mirzy reflektuje naši minulost, přítomnost i budoucnost. „Zatímco jedni mají zbraně, bojují a vraždí (arms), jiní to všechno ignorují (sleepers)…” V dnešních dnech je to až mrazivě přesné pojmenování, mimochodem…

  Arms and Sleepers mají za sebou 11 velmi dobře přijímaných EP a Swim Team, se kterým do Brna přijíždějí, je jejich pátým albem. Kromě schopnosti stručné výstižné společenské analýzy, kterou dokázali včlenit do názvu, však hlavně disponují velkou hudební kreativitou, jejich silnou stránkou je i vizuální část jejich show, na originálních videoprojekcích se podílí bostonský vizuální umělec Dado Ramadani.

  A také jim nechybí smysl pro humor: Na svém facebookovém profilu definují svůj styl jako “do re mi fa so la ti do”. A Mirza Ramic dal nedávno najevo v rozhovoru pro FMZine, že v naší vlasti si našel novou lásku (byť zatím zřejmě jen kulinární): „I always get svíčková with houskový knedlíky never with bramborový knedlíky. But I like them both. I’d like to have svíčková with bramborový knedlíky.“

  A my se můžeme těšit, co zajímavého navaří a naservírují bostonští milovníci české kuchyně na scéně na Flédě.

  Přemek Štěpánek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.