Právě proběhla zkouška sirén

A pokud vám u toho zaskočil knedlík v krku, dávejte si každou první středu v měsíci v pravé poledne pozor. Probíhá totiž: „húúúúúúúúúúúú“ Zkouška sirén.

You may also like...

32 Responses

 1. Jirka napsal:

  Tomu rikam objev, ty sirenu uz houkaji hodne let..

 2. martina napsal:

  Článek pro článek…jednou to mohlo někomu možná přijít vtipné, ale opakovaně už asi těžko.

 3. Marek napsal:

  To houkání? Mně to houkání teda nepřišlo vtipné ani na poprvé. Maminka mi totiž vždycky říkávala: nikdy nevolej o pomoc zbytečně, až půjde o život, nikdo to nebude brát vážně. Takže: co si ti darebáci myslí že mně budou každý měsíc lekat? Proč proboha neřeknou tu větičku „právě proběhla zkouška sirén“ ve tvaru „vážení přátelé pozor, za chvíli proběhne zkouška sirén..“

 4. sob napsal:

  my žijeme zkouškou sirén. Je to oblíbené téma mého syna. Jinak taky jsem to slyšel, až v Bílovicích u brna na kopci..

 5. lulu napsal:

  no já bych to tak nedramatizovala, i když chápu, že na webu pro pětileté by měl tento „příspěvek každou 1.středu v měsíci“ jistě výsostnou pozici:)

 6. Marek napsal:

  lulu promiň ale tohle je vážné téma. Víš kolik lidí v Brně dnes ve 12:00 dostalo infarkt? Nevíš. Tak nemudruj.

 7. Marek napsal:

  Navíc naprosto nemůžu přijít na to, jakým způsobem nás soudruzi upozorní, až tady to Polonium (210Po) někdo skutečně vysype… Předpokládám, že až taková situace (nedejbože) nastane, budou ti, co dnes houkají někde v krytu mezi prvními a na nějaké sirény nebo varování ostatních jim nezbyde čas.

 8. lulu napsal:

  přes mé francouzské okno nebylo slyšet ani píp, pominu-li, že zvuky vnímám nadstandartně a labilní jsem taky dost..Leitnerova myslím není dál než Bílovice..infarkty nevím, pošli rešerši..

 9. lulu napsal:

  a až nás (nedejbože) zasypou poloniem, odejdeme tiše a bez houkání jako soudruh Litviněnko, pokud se k tomu odchodu ovšem neprokouříme sami..viz : http://www.blisty.cz/2006/12/4/art31574.html

 10. krutek.info napsal:

  nekdo jeste po tech letech neprekousl sireny? boze…

 11. etna napsal:

  :) vase problemy by som chcela mat

 12. pha napsal:

  však je máš – jestli myslíš, že udržování obyvatelstva ve strachu či nervozitě z neznámého pomáhá tvému zdraví tak věz že nikoliv – nebo si tady opravdu někdo myslí, že ve třetím tisíciletí je nezbytné zkoušet 12 x ročně tímto způsobem tuto technologii?
  Anebo je to součástí nynější nedobré státní politiky – abychom lépe přijímali pohádky o terorismu, ohrožení státu a z toho vyplývajících nutných zákonných a ústavních změn na úkor našich svobod…

 13. Lio napsal:

  V Mf dnes měří témata podle toho kolik lidí se vyjádří k tématu, tak to asi nejni uplně tak špatný téma ty sirény.

 14. lulu napsal:

  nevím jak to dělaj v mfdnes, ale tady už to začíná smrdět, trapný trapný trapný..

 15. lulu napsal:

  navíc není žádný umění mít 14komentářů u nejmíň půl roku starýho příspěvku. v mf dnes mají 30 vteřin na to, co se na informacíchzleva měří 6 měsíců, zajímavé, vskutku..

 16. ma napsal:

  tak předveď ty nějaký umění…není to jednoduchý být zábavný. Avšak důležitá je opět ta z(bytečná)kouška sirén!

 17. ma napsal:

  A pro tvoji informaci: ta zpráva tady bude pokaždé, když se rozezní po Brně poplach bez upozornění. Protože tohleto strašení nemá s civilizací nic společného, to tu bylo naposledy za okupace. Nemám pravdu?

 18. martina napsal:

  Když se rozezní po Brně poplach bez upozornění? Snad každý ví, že se sirény pravidelně zkoušejí, tak jaké bez upozornění? A jaké strašení? Není trochu paranoidní udělat z takové maličkosti téma roku? Jasně, to že jste někteří paranoidní neznamená, že po vás nejdou, že :)

 19. ma napsal:

  CO TO SAFRA ZNAMENÁ „každý ví“ – co třeba cizinci, děti, starší lidé? A co tedy, když bude poplach doopravdy. Nemyslíš Martino, že by bylo minimálně slušné TO ŘÍCT PŘEDEM že se jedná o zkoušku???? Kdybys to měla na starost ty, upozornila bys předem, nebo bys měla cynickou radost z bezohlednosti s jakou se v dnešní době on-line poprav a netrestaných policajtů dá ovládat lid a houkala bys bez upozornění.

  Zdánlivá maličkost – ale pro mne to TÉMA tedy rozhodně je a (KruTeku) nikdy tento bezohledný fašistický projev arogantní moci nerozdejchám!!! To radši vždy každou středu v měsíci půjdu a před polednem budu lidi varovat sám. Koupím si megafon!

  PROTOŽE Martino, začíná to sirénou a víš jak to končí – nasedáš do vagónu kam tě nahnali a neřekli ti proč, neřekli ti kam tě vezou jen to, že si máš vzít to nejnutnější… Vzpomínáš, v Bosně, před pár lety?

  Taky houkali bez upozornění a pak se divili…

 20. lulu napsal:

  ma, teď mi není ani trochu jasné, zda vám jde spíš o to ´být zábavný´a nebo chrabře bránit cizince, starší lidi a děti před infarktem? samozřejmě tuším, že se tu ten paranoidní nesmysl zjeví každou první středu v měsíci, jen nechápu proč sem místo toho nestřelíte spíš nějaký kvalitní humor nebo nic..lepší než zaplácnout prázdné místo na jinak inteligentním webu nonsensem, asi věc názoru..

 21. lulu napsal:

  Pokud máme pocit, že bychom své starší spoluobčany, nebohé cizince, ocitnuvší se ve fašistickém Brně či vystrašené děti mohli před infarktem zachránit upozorněním o zkoušce sirén předem, nečiňme tak až ve 12hodin každou první středu v měsíci, nýbrž třebas 24hodin předtím, stejně jako jiné seriózní sdělovací prostředky – viz http://www.katastrofy.com/scripts/index.php?id_nad=6146

 22. Lio napsal:

  ano ovšem, katastrofy.com..

 23. Anonym napsal:

  ano ovšem, rychlé šípy.com

 24. red. napsal:

  „…a postupnému získávání návyku činnosti občanů na varovné signály HZS.“ viz. Katastrofy.com.

  Děkuji, další návyky už nepotřebuji.

 25. martina napsal:

  Nebyla bych proti, kdyby se říkalo, že je to jenom zkouška…ale v kolika jazycich, aby se ochránili nebozí cizinci? Kolikrát jsem šla po Svoboďáku nebo Masaryčce, když začali houkat, ale ještě jsem nikoho panikařit nebo padat k zemi s rukou na infarktem postiženém srdci neviděla…a ne proto, že se nedívám kolem sebe. Prostě se mi zdá, že se to tady dost přehání…a s tou Bosnou…no to jsi mě teda dostal. Nepamatuju, nebyla jsem tam, myslím, že ani jeden z nás si nedokáže představit ty hrůzy, co se tam děly, opravdu bych nechtěla, abychom se tomu přiblížili. A jsem si dost jistá, že zrovna houkání sirén nás k tomu nijak nepřibližuje. Netrestaní policajti jsou nepoměrně větší problém, videa poprav jsou svinstvo…s tím souhlasím…proč nepíšeš o tom a plýtváš energií na sirény? To asi nepochopím. Mimochodem, kdyby byly ty sirény potřeba a jedna jediná by nehoukala, to by bylo řečí…

 26. ma napsal:

  no jo, tak se omlouvám za přehánění a pro dnešek už se sirénám nevěnuji.
  ale neodpustím si: ať jdou někam s tou svojí virtuální válkou s virtálním nepřítelem a alibistickou orwelovskou propagandou – já snad nejsem nějakej jejich majetek aby mi neustále vstupovali do života a když už vstupují tak prosím né tak bezohledně – dost na tom, že jim odvádím 90% daň prakticky ze všeho co za celý život vytvořím.
  Kdyby místo hraní na vojáčky radši hlídali ty každodenní zatoulané miliardy anebo někde vysvětlili co vlastně dělá ta listérie nebo … zkrátka něco užitečného…Howg.

 27. LN napsal:

  Dokud není signál kolísavý, tak se nikdo nemá čeho bát. Sirény jsou potřeba, bydlím v záplavové oblasti přehrady a aspoň bych byl chvilku před velkou vlnou informován, že si mám ze sklepa vytáhnout kolo.

 28. Anonym napsal:

  Dnes proběhly k mému podivu 2 zkoušky po sobě – zřejmě má establishment nějaké signály o kterých my nevíme a je třeba posílit bdělost.

 29. ag;aja napsal:

  vidiite, a v RETRO-HRADU neprobehla ani jedna, tady na to zvysoka…

 30. Anonym napsal:

  V Petrohradu zřejmě nebezpečí terorismu nehrozí

 31. tobita napsal:

  po brněnsku – běž do řiti – to už známe – je to staré a všici si zvykli – task , co prudíš ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.