Proč bychom to neřešili? – festival Týden lidských práv 2010

 • Ve dnech 5. – 11. prosince 2010 se v Brně u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv uskuteční již VIII. ročník festivalu Týden lidských práv. Jeho program, který upozorňuje na nedodržování lidských práv, k nám bude promlouvat nejen prostřednictvím besed a přednášek, ale i formou filmových projekcí, vernisáží, divadelních představení, interaktivních workshopů či informačních stánků v kavárnách.

  Proč bychom to neřešili? je mottem letošního osmého ročníku festivalu Týden lidských práv. Tímto souslovím chceme poukázat na to, že po 62 letech od přijetí Všeobecné deklarace lidských práv, jsou lidská práva stále odsouvána na vedlejší kolej. A to nejen v mediálním diskurzu či politice, ale i v našem každodenním životě.

  Festival nabízí širokou paletu témat od mapování situace života žen v okupované Palestině, práv gayů a lesbiček, situace v továrnách „třetího světa“ anebo alternativní pohled na současnou politickou situaci u nás. Začátek festivalu vypukne v neděli 5. 12. 2010 vernisáží výstavy fotografií mladé talentované Palestinky Samar Hasboun nazvané Palestina Women v kavárně Mezzanine. Pestrý týdenní program ukončí v sobotu 11. 12. 2010 koncert brněnské kapely Budoár staré dámy v restauraci Vegalité.

  „Měli bychom si my sami uvědomit, že lidská práva nejsou samozřejmá věc, která nám byla dána „od někud“, ale je to něco, co bychom si měli vytvářet sami a sami i respektovat,“ říká Peter Tkáč, jeden z koordinátorů festivalu. „I přesto, že festival přivádí témata ze zdánlivě vzdáleného světa, upozorňuje, že se to týká nás všech,“ dodává koordinátorka Silvie Jasičová.

  Peter Tkáč, NESEHNUTÍ Brno, Anna Cisariková, Společnost pro Fair Trade, Adriana Gálová, Amnesty International Brno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.