Střelci brněnské MP si přivezli zlatou medaili z MS

Zlatou medaili a další dvě stříbrné vybojovali na Mistrovství světa ve střelbě – Police pistol combat v německém Phillippsburgu pracovníci brněnské městské policie Patricia a Petr Svobodovi. Ti na víkendovém střeleckém podniku, kterého se zúčastnilo na 308 soutěžících z mnoha koutů světa, hájili barvy SKP Kometa Brno. Získáním zlata manželé Svobodovi dokázali, že na tuzemských i mezinárodních střeleckých soutěžích patří k naprosté špičce.

V Německu Svobodovi soutěžili v pistolových disciplínách na 150, 60 a 48 ran. Střílelo se ve stanoveném čase na vzdálenost od tří do 50 metrů z různých střeleckých poloh. Nejvyšší mety dosáhli manželé Svobodovi v kategorii dvoučlenných družstev, Petr Svoboda pak vybojoval další dvě stříbrné medaile v kategoriích jednotlivců.

Patricia a Petr Svobodovi patří dlouhodobě k favoritům mezinárodních střeleckých soutěží, z nichž si přivezli velké množství medailí a ocenění. Kromě úspěšné reprezentace v Německu výrazně bodovali například v březnu tohoto se svým týmem na XII. Světových hrách policistů a hasičů v australském Adelaide. Výprava MP si tehdy odtam přivezla 12 medailí, přičemž tři rekordy světových her mají na svém kontě právě manželé Svobodovi.

(zno)

You may also like...

4 Responses

 1. reilly napsal:

  Takze prece jen Chvala jim ??! :)

 2. Anonym napsal:

  Přál bych jim to. Kdybych si příliš dobře neuvědomoval, že tyhle jejich koníčky, sporty a jiné zábavy platíme my všichni… Kolikpak asi stojí taková pistole? A příprava na MS? Pochybuju, že si to financují ze svého – financujeme to my prostřednictvím nechvalně známých „technických uzávěrů k zabránění odjetí vozidla“…

 3. Loutkář napsal:

  Ale no tak: Kdo umí, umí… Nic víc a nic méně.

 4. Pepa napsal:

  Super názor, znám je docela dobře. Pokud vím, léta dříny, zbraně mají vlastní, střelivo a většinu soutěží si platí sami nebo oddíl Kometa Brno. Ať jim to střílí !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.