Novinky v MDB Městské divadlo Brno

Levné dárky, best dárky

Městské divadlo Brno – nejbližší představení v září a říjnu:

4. 9. pátek 19.30 hod. NOC NA KARLŠTEJNĚ
7. 9. pondělí 21.00 hod. RIVERSIDE DRIVE
9. 9. středa 14.00 hod. SPLAŠENÉ NŮŽKY
16. 9. středa 19.00 hod. FLASHDANCE
17. 9. čtvrtek 19.00 hod. MRTVÉ DUŠE
21. 9. pondělí 19.00 hod. OSTROV POKLADŮ
23. 9. středa 19.00 hod. DVOJITÁ REZERVACE
26. 9. sobota 14.00 hod. SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ
26. 9. sobota 19.00 hod. JMÉNO
28. 9. pondělí 19.00 hod. ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA
29. 9. úterý 18.00 hod. JOHNNY BLUE
2. 10. pátek 19.00 hod. MY FAIR LADY

KOMPLETNÍ PROGRAM NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO ZDE.


Udělejte si představu o jednotlivých představeních dle oficiálního textu MDB:

221_011NOC NA KARLŠTEJNĚ / MUZIKÁL
Délka představení: 2 hod.
Cena: 380 – 420 Kč
O čem to je: Původní veselohra Jaroslava Vrchlického, podle které později vznikl i slavný film. Listina z roku 1357, která Vrchlického pravděpodobně inspirovala, pouze uvádí: „Zakazujeme, aby ve věži hradu Karlštejna, v níž se nachází kaple, bylo dovoleno komukoli s nějakou ženou, byť by to byla i zákonitá manželka, spáti nebo ležeti.“ Romanticky zidealizovaná a úsměvná historka ze života otce vlasti se stala nesmrtelnou díky filmovému zpracování s takovými hereckými osobnostmi, jakými byl Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška, Miloš Kopecký, Karel Höger, Jana Brejchová či Jaroslav Marvan, pro kterého byla role purkrabího jeho poslední filmovou prací. Diváckou atraktivnost zaručují i dnes již zlidovělé písně s melodiemi Karla Svobody.221_014

 

RIVERSIDE DRIVE / ČINOHRA
Délka představení: 1:30 hod.
Cena: 120 Kč
O čem to je: Černá komedie o nevěře i o tom, jak se dostat ze spárů milenky, která vydírá. Vztah muže a ženy a nevěra patří k obsedantním tématům Woody Allena. Tato komediální variace se opírá o osvědčené a typické prostředky jeho tvorby: o specifický humor, o inteligentní ironii, o podmanivou bláznivost postav či o obrazy plné fantazie, nadsázky a nepravděpodobných situací, o obrazy, které svou imaginací vypovídají pravdu o nás, o našich vztazích, tajných myšlenkách a skrytých tužbách.

SPLAŠENÉ NŮŽKY / ČINOHRA
Cena: 340 – 380 Kč
O čem to je: Detektivní komedie s publikem v hlavní roli. Hra německy píšícího autora Paula Pörtnera pochází z 60. let a je oblíbeným kusem řady divadelních scén. Její původní provedení se v Bostonu hrálo přes dvacet let. Jedná se o originální šílenou detektivní komedii, která umožňuje divákům zasahovat do děje a rozhodovat o dalším průběhu příběhu. Hra dokonale mísí napětí a zábavu a nabízí divákovi neopakovatelný zážitek, neboť publikum se stává přímým svědkem vraždy, o níž musí následně vypovídat a nakonec i usvědčit vraha. Děj se odehrává v kadeřnickém salónu „Splašené nůžky“, kam za poněkud osobitým personálem přicházejí náhodní i stálí zákazníci, aby se nechali ostříhat ale zároveň i pobavit. Atmosféra se mění, když piano v prvním patře přestane hrát a je spáchán zločin.

FLASHDANCE / MUZIKÁL
Délka představení: 3 hod.
Cena: 520 – 580 Kč
O čem to je: Slavný americký hudební film z roku 1983 Flashdance režiséra Adriana Lynea se stal ve své době opravdovým diváckým hitem, vydělal více než sto miliónů dolarů a během prvních dvou týdnů se prodalo více než 700 000 desek se soundtrackem, který vyhrál mimo jiné i Cenu Grammy. Uplynulo třicet let od vzniku tohoto fenoménu, jenž ovlivnil minimálně jednu generaci diváků. Příběh osmnáctileté dívky Alex Owensové, která přes den pracuje jako svářečka a v noci se věnuje tomu, co ji opravdu naplňuje, tedy tanci, a touží dostat se na taneční konzervatoř, uchvátil celý svět a písně z něj (např. What A Feeling či Maniac) se nenahraditelně zapsaly do dějin populární hudby.

MRTVÉ DUŠE / ČINOHRA
Délka představení: 2:10 hod.
Cena: 290 – 320 Kč
O čem to je: Groteskní komedie. Příběh Gogolova groteskně realistického románu je – podobně jako jeho slavná komedie Revizor – založen na nádherné anekdotě a kouzelné mystifikaci. Jedná se o dobrodružnou pouť zchudlého šlechtice Čičikova, který si usmyslel zbohatnout nákupem zemřelých nevolníků, z nichž statkáři museli do příštího sčítání lidu platit daně. Na tyto „mrtvé duše“ chce Čičikov získat dotaci či půjčku na půdu od státu. Jeho cesta po statkářích odhaluje pitoreskní ruskou společnost své doby stejně jako pestrobarevnou galerii výrazných lidských typů se všemi jejich směšně zápornými stránkami. Gogol byl břitkým kritikem panujícího systému a ve svém díle nesmiřitelně odsuzoval nevolnictví, lidskou bídu, utrpení a zoufalství; napadal tupost, ziskuchtivost, lakotu, korupci a sobeckou bezohlednost – jak potřebné i dnes, že? Jeho komedie, dramata i prózy mají tento přesah zejména pro svůj jedinečný groteskně-satirický humor.

mrtveduse

Další upoutávky k filmům, recenze, herecké obsazení, autory a další info najdete na stránkách MDB – Městské divadlo Brno.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.