Kde v Brně ušetřit?

Levné dárky, best dárky

Máte zrovna krátce po maturitě, a tedy i hlouběji do kapsy? V následujících řádcích vám poradíme, jak ušetřit za značkové oblečení, kvalitní jídlo i květiny. V závěru doplníme i radu, jak s ušetřenými penězi co nejlépe naložit.

Značkové oblečení nemusí stát majlant

Jen málokdo si ještě dnes kupuje značkové oblečení za plné ceny. Lidé jsou však kvůli slevám často nuceni cestovat na Západ anebo alespoň do Freeportu poblíž státní hranice. Kvůli slevám však již cestovat nemusíte, neboť na jihu Brna máme vlastní Outlet Hall na ulici Heršpická.

Dalším obchodem, kde se dá sehnat nové nenošené outletové zboží je Charley’s na Pionýrské; nenošené kousky ještě s visačkami z obchodů se dají sehnat i v secondhandu Front na ulici Šumavská.

Pokud chcete opravdu ušetřit, můžete se zkusit porozhlédnout v jednom z nesčetných secondhandů Genesis, jež zaplavily střed města. V nich je jednotná cena za každý kus oděvu, takže se tam dá pořídit za 49 Kč třeba kvalitní sako či zimní bunda anebo klidně i kabát.

Ty jíš kozí sýr? To musíš být boháč…

Dali byste si belgické chipsy smažené na slunečnicovém oleji (české brambůrky jsou většinou smažené na palmovém oleji, pozn. aut.) či holandskou krůtí šunku v konzervě, která je tak kvalitní, že i vaši prarodiče přestanou remcat o tom, že to dnešní jídlo v obchodech jsou jed samá éčka.

Anebo originální kozí sýr z Francie. Za podobné kulinářské pochoutky byste v zemích, odkud pochází, vyplázli několik eur za každou z nich. V Brně však existuje obchod, kde si takovéto dobroty můžete pořídit za méně než 20 Kč kus.

Ten obchod se jmenuje Levné potraviny a má několik poboček rozmístěných po Brnu-střed. Jediným háčkem je, že potraviny v tomto obchodě mají končící (ne-li již prošlou) záruční lhůtu. Vzhledem k tomu, že se však jedná o trvanlivé potraviny, tak jim nějaký ten rok navíc na kvalitě a jedlosti nic neubral.

Bez květiny ani ránu

Znáte to, pořád má někdo v rodině svátek, narozeniny či jinou slavnostní příležitost a od vás se očekává, že na jejich společenskou akci nejenže dorazíte, ale přinesete s sebou i povinnou zdvořilostní květinu.

Anebo máte schůzku s dívkou a chcete na ni udělat dojem či jednou za čas nesete pugét své stávající přítelkyni, jinak budete dříve či později obviněný z toho, že už jí nemáte rád. Jak to tedy zařídit, abyste nemuseli během každé návštěvy květinářství utratit okolo dvou set (někteří i více)?

Můžete si květinu koupit od jedné z prodejkyň, které většinou postávají na České. Dříve prodávali jen malé kytičky, dnes se tam dají sehnat i celkem slušné pugéty. Přitom ceny jsou pořád stejné a to od 30 do 70 Kč max.

Pokud je zrovna sezóna (myšleno od jara do podzimu), dají se řezané květiny koupit od prodejců na Zelném trhu a květinu z nich si poskládáte sami. Není to rozhodně žádná věda a divili byste se, o kolik takový místní s láskou dělaný pugét potěší mnohem více než africké květiny z holandských burz prodávané v českých květinářstvích.

Co s ušetřenými penězi?

Kam investovat peníze, které úspornými nákupy ušetříte. Lidové moudro říká, že Co máte v hlavě, to vám nikdo nevezme.Může to znít pro některé po čtyřleté zkušenosti ze střední školy dosti neuvěřitelně, ale investice do vzdělání se vám rozhodně vyplatí. Jednou z takových rychle návratných investic je denní studium v Brně na některé z jazykových škol.

pelican

Vzhledem k tomu, že celý článek byl o tom, kde v Brně ušetřit, poradím vám i tentokrát. Máte štěstí, že bydlíte či dojíždíte do Brna, neboť jedna z nejlepších jazykových škol PELICAN (sídlící na ulici Lidická), má zajímavé slevové akce.

Nabízí pomaturitní studium last minute za zvýhodněné ceny. Dlouhé rozhodování se o přihlášce na pomaturitní kurzy vám díky last minute může ušetřit slušné peníze. Pokud máte zájem o pomaturitní studium angličtiny, můžete jej získat ve zvýhodněné nabídce spolu s druhým jazykem (němčinou, francouzštinou, španělštinou anebo ruštinou).

Cenu za kurz si však můžete snížit ještě o dost více. Pokud se na základě vašeho doporučení přihlásí na pomaturitní studium jazyků další tři lidé, dostanete slevu 50 % z vašeho kurzovného. To ale není vše. Pokud byste k těmto třem osobám sehnali ještě další dvě, získáte pomaturitní studium jazyka pro sebe zcela zdarma. A to se vyplatí.

Navíc velká část výše zmíněných výhodných obchodů, jakou jsou levné potraviny, outlety a paní květinářky, mají své byznysy v docházkové vzdálenosti od jazykové školy PELICAN. Peníze vynaložené za pomaturitní jazykové studium vám tedy na vaše pravidelné výdaje, díky radám kde ušetřit, rozhodně chybět nebudou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.