Lednická zahrada: kouzelný podzim

Říkáte si, že lednice, není zrovna Brno? To máte samozřejmě pravdu ale je to jen necelých 40 minut z Brna autem, nebo hodinu autobusem. Takže na víkendový výlet je to naprosto ideální.

Možná, že zámky a zámecké parky vás nebaví, ale kromě krásného a zrekonstruovaného zámku skýtá lednice také zcela unikátní zámeckou zahradu, kam je celoročně vstup zcela zdarma. Můžete si tak udělat krásnou procházku k Minaretu, která je asi 1,5 kilometru dlouhá a podobná vzdálenost pak vede nazpátek. Samotný minaret rozhodně stojí za návštěvu, vyšlapete si asi 300 schodů ale výhled do krajiny je opravdu úchvatný. Výhled z minaretu si však užijete jen od jara do podzimu a to jen do konce října.

Vylet Jižní Morava

Od jara do podzimu tady navíc jezdí po řece malý parníček, kde si můžete dát třeba horký svařák, který oceníte zvlášť v chladnějším počasí. Parník vás zaveze buď k Minaretu, nebo až na Janův hrad, kam jezdí pravidelně také koňský povoz.

Pokud jste již byli v lednických zahradách na jaře nebo v létě, pak rozhodně doporučujeme také návštěvu na podzim, kdy je listí nádherně zbarvené do všech možných odstínů žluté, oranžové, červené a hnědé.

Podzim v Lednické zahradě

Okruh procházky po lednických zahradách můžete zvolit podle času a vašich sil od hodinového až asi na 3 hodinový.

Zámek Lednice zahrada mapa

V Lednických zahradách jsou vysazeny naprosto unikátní stromy a keře a tak se vám právě tady naskytne na podzim podívaná, jakou hned tak někde neuvidíte.

Pokud přijedete dříve, můžete se stavit na oběd například ve Včelařském dvoře, nebo ve slavné restauraci U Tlustých, která byla také v pořadu Ano šéfe kde získala 2 hvězdičky. Pokud se zde zdržíte více dní, v lednicích jsou také lázně a vinné sklípky a muzeum hraček nebo mučících nástrojů.

Pokud stále váháte, podívejte se na fotky a už nebudete mít o čem přemýšlet.

Tip na výlet Brno a okolí

Lednice jižní morava výlet

Lednice výlet jižní morava        Lednice Minaret

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.