Co dělat, když ztratíte klíče

Zámek

Zjištění, že klíče od vašeho bytu nejsou tam, kde být mají, patří k těm nejvíce nepříjemným. Je to vcelku logické, neboť ztráta klíčů může člověku způsobit opravdu velké nepříjemnosti a pojí se s ní velké riziko. Ale právě proto je třeba v případě, že se vám klíče „podaří“ skutečně ztratit, zachovat chladnou hlavu. Jakého konkrétního postupu by se měli v této situaci lidé držet?

Rychlá reakce je základ

Ztráta klíčů vyžaduje rychlou reakci. Právě pohotová reakce totiž dokáže zajistit byt proti krádeži. Pokud máte sousedy, na které je spolehnutí, je dobré je při zjištění ztráty klíčů neprodleně kontaktovat a požádat je, aby vám byt či dům pohlídali, než se k němu sami dostanete. V ideálním případě – a pokud máte se sousedy opravdu dobré vztahy – budou mít u sebe klíče náhradní a budou moci zůstat přímo v bytě a ohlídat jej nejlépe, jak to jen jde.

Bez výměny to nepůjde

Každá ztráta klíčů by měla vést k výměně zámku a pořízení nových klíčů. To, že vaše klíče mohl odcizit někdo, kdo ví, k jakému zámku patří, nemůžete nikdy vyloučit. Jednat musíte rychle. Koneckonců, zámečnický servis budete muset volat stejně, pokud nemáte k dispozici náhradní klíče. Jinak se totiž domů dostanete jen těžko. Zámek se rozhodně nepokoušejte překonat sami. Bez potřebných zkušeností a znalostí totiž svůj zámek a potenciálně celé dveře velmi pravděpodobně poškodíte či úplně zničíte.

Profesionál vám pomůže dveře otevřít a vyměnit vložku zámku tak, aby se případný zloděj s vašimi původními klíči nemohl dostat do bytu a vy jste tak mohli v noci v klidu spát. Mějte proto v telefonu uloženo číslo na zámečníka ve vašem městě, nikdy nevíte, kdy se bude hodit. Bydlíte v Brně? Kontakt na zámečnictví Brno by ve vašem telefonu neměl chybět. Vytočíte-li jeho číslo, zámečník Brno vás rozhodně nenechá ve štychu.

Na závěr lze jen popřát, aby vás podobná situace nikdy nepotkala. Pokud se tak ale stane, mějte na paměti, že s chladnou hlavou, rychlou reakcí a s pomocí zkušeného profesionála, lze problém vyřešit poměrně snadno a rychle.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.